Kto som?

30. augusta 2016
Som Roman Horňák, autor detektívnych románov.

Inšpirujem sa skutočnými prípadmi, avšak mnohé prerábam na nepoznanie od skutočnosti. Trochu iný priebeh vyšetrovania, pozmenený záver, mená, ulice. Dokonca v jednej z kníh som sa inšpiroval skutočným prípadom, ktorý sa ani nestal na Slovensku. Ja som ho infiltroval do košických ulíc.

Nakoľko mám snahu zostať v anonymite, čo viac by som ešte mohol prezradiť, než to, že pracujem v kriminálke. Až dôjde k obzvlášť závažnému zločinu, kontaktujú nás.

Než si človek zvykne, zopárkrát si obzrie obsah vlastného žalúdka. Nie je to hanba. Aj my… aj ja som iba človek. Časom sa mi práca stala rutinou.

Čo je pre detektíva pri práci najdôležitejšie?

Odosobniť sa. Nepripúšťať si pod kožu viac, než je prípustné. V opačnom prípade vyhasnete ako zápalka. Znie to možno tvrdo, ale pre city tu naozaj nie je miesto. Zvlášť pri násilných vraždách je nutné zostať nad vecou. Ak nie, riskujete stratu rodiny, stratu vlastného ja… a odtiaľto je len krôčik k alkoholu, či k niečomu oveľa horšiemu.

Nech to vyznie akokoľvek tvrdo, no čím viac citu, tým tenší ľad!

A naopak… čím menej ľútosti, tým väčšia miera úspešnosti, že prípad dotiahnete do konca.

Skrátka, až sa vraciam domov, k dcére, prácu nechávam v šuplíku pracovného stola.

Píšem 2 knihy ročne

Po nociach… popri práci ako detektív v službách slovenskej polície. Touto formou sa snažím čitateľom poodhaliť, ako prebieha skutočné vyšetrovanie.

Knihy mám rád. Aj ako čitateľ, aj ako spisovateľ. Čítam predovšetkým historické knihy. Zaujíma ma všetko o starovekom Ríme, milujem grécke báje. Iste prečítam si aj detektívku – Ed McBain a zo súčasných Jorn Lier Horst.

Momentálne pracujem na svojej 6. knihe. Sledujte môj FB profil a budete priebežne informovaní. Kým dielo výjde, môžete sa začítať do tých, ktoré boli vydané doposiaľ. Všetky sa dajú zakúpiť na stránke môjho vydavateľa a to ja s mojim podpisom. Stačí pridať poznámu pri objednávke.

2014 – Krutá hrakruta_hra

  • Prípad série rituálnych vrážd prostitútok

 

 

 

 

 

vymyvac2014 – Vymývač

  • Vyšetrovanie zdanlivej hromadnej samovraždy členov deštruktívneho kultu

 

 

 

 

 

zaba2015 – Žaba

  • Prípad nekompromisného vydierača
  • Vražda neznámeho muža v autobuse MHD č. 25
  • Zmarenie obchodu s exotickými zvieratami

 

 

 

 

anjelik2015 – Anjelik

  • Prípad beštiálneho pedofila
  • Vyšetrovanie znásilnenia osemročného dievčatka

 

 

 

 

kat2016 – Kat

  • Prípad psychopata, majúceho na svedomí sériu obzvlášť brutálnych vrážd z pomsty k bohu

No Comments