O knihe Kat

30. augusta 2016

Najskôr som váhal, priznám sa, či tento román vôbec napísať…

Dôvod? Je pomerne drsný!

Ale nakoľko čítam severských autorov, povedal som si napokon… prečo nie? Veď od dobrej detektívky sa očakáva napätie a príbeh ktorý graduje a pohltí čitateľa. A to doslova. Trochu som sa krotil s niektorými detailami, všetko ani napísať nešlo. Nie žeby sa nedalo, ale nepíšem horory. A poniektoré kapitoly by takéto boli, kebyže píšem presne ako to všetko naozaj bolo… Áno, je to skutočný príbeh, ktorý ukazuje, že žijú medzi nami aj „zvieratá“…

Z času na čas je fajn gradujúci sa text trochu oživiť. Trebárs miernym humorom, ktoré spôsobí akési odľahčenie. Aspoň na chvíľu. Či už išlo o nejaké nejasnosti medzi samotnými detektívmi, alebo pri ich stretnutí s nie vždy najgramotnejšími „občanmi“ (epizóda s dvomi opilcami v obci Sady nad Torysou).

Psychopat – Kat, je človekom bez štipky súcitu.

Typický príklad chorej hlavy. Viniť za všetko len Boha je nanajvýš divné, ak nie hodné psychiatra. Aby zjednal „spravodlivosť“ rozhodol sa, že každého na kom mu záležalo a zomrel, skrátka… že to Bohu vráti aj s úrokmi. Vetu: Boh dal, Boh vzal – bral až priveľmi osobne.

Nakoľko stratil troch blízkych, rozhodol sa vziať životy rovnako trom ľuďom. Hoci všetci z trojice žili diametrálne odlišné životy, niečo ich predsa len spájalo. Minulosť! Otáznym je, či sa všetci traja naozaj previnili do takej miery, že si zaslúžili smrť… A nie hocijakú. Jedna strašnejšia, než druhá. Ak si myslíte, že išlo o strelu do zátylku, tak na to rovno zabudnite. Ukrižovať, rozsekať, či vyhladovať na smrť, to chce pošahanú myseľ. Chce to pomstychtivého človeka plného nenávisti, kohosi, kto nemá problém niekoho stiahnuť hoci aj zaživa z kože.

Smutné je, že ľudí podobných Katovi je  medzi nami mnoho. Ibaže o tom ani len netušíme.

Vo svojom profesionálnom živote sa častokrát stretávam s ľuďmi o ktorých by ste ani len nepomysleli, že sú to sadisti toho najsilnejšieho kalibru. Navonok slušní a priateľskí, možno aj z vášho susedstva… v skutočnosti, hajzli s tými najbizardnejšími deviáciami. A takým je aj Kat. Na prvý pohľad celkom obyčajný, nenápadný muž, akých sú všade navôkol stovky.

A predsa…

Vyrovnávať Bohu takzvané skóre je choré. Zub za zub, život za život: toto je mottom vraha a kata v jednej osobe. Je to príbeh duševne nezrelého človeka, ktorý si za svojho úhlavného nepriateľa vybral práve Boha.

Pre každého zdravo premýšľajúceho jedinca by bol takýto boj, vopred prehratým bojom, pretože je to boj s veterným mlynom. Boj, ktorý nie je možné vyhrať.

Kat mal však iný názor…

Prečítajte si príbeh o tom, čoho všetkého sú niektorí ľudia schopní a myslite pritom na jedno! Ľudia podobní Katovi žijú aj vo vašom okolí. Len o tom netušíte!

No Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *